5 Başlıkta Kimler Neden Blog Yazmalı

Önce soralım, neden bloğunuz yok ? Ya da neden olmalı ? Blog yazmak Türkiye’de belli bir kesim dışında hiç önemsenmedi. Hatta aksine hafife alındı, çünkü blog denilince blogspot.com dan öte gidemedi akıllarda kalanlar.  Blog kelimesinin karşılığı dilimizde makale’ye denk gelir. Makaleyi ise işinin uzmanları yazar.

Kendi Kitlenizi Oluşturun

Hangi uzmanlar makale yazar önemi var mı ? Ne iş yaparsanız yapın her halükarda müşteriye ihtiyaç duyarsın. Doktor musun ? Hastalara ihtiyacın var, iyi bir şef olabilirsin yemeklerini birilerine servis etmelisin. Akademisyen bile olsanız, sizi takip eden öğrencilere ihtiyaç duyarsınız. Müşteri edinmenin öncelikli yolu ise size ait bir kitleniz olmasıdır. Ve günümüzde internet bunun en iyi yolu.

Kendinizi Öne Çıkarın

Bir şekilde sizin mesleğinizden diğer insanların önüne çıkmanız gerekiyor. Kendinizi bu kadar kalabalık bir ortamda nasıl öne çıkarabilirsiniz ki ? Tek tek otobüs duraklarına sticker yapıştırmak aklınıza geldi, fakat bu işe yaramayacaktır. Sizi tanımayan yüzlerce insana broşür ya da kartvizit veremezsiniz, verseniz de bir işe yaramayacaktır. Hani internet demiştik yukarıda, mesela bir blog açsanız ve mesleğiniz ya da hayat perspektifiniz ile ilgili yazsanız nasıl olur ?

Dönüşümü Hissedin

İlk zamanlar biraz zor olabilir. Çünkü blog yazmak kolay gibi görünen zor bir iştir. Okunabilen yazılar yazmak ise en zoru. Özellikle marka, dijital iletişim, reklam gibi yaratıcı işler yapıyorsanız bu tavsiyeler bir elzeme dönüşmeli sizin için. Fakat zamanla dönüşümü hissedeceksiniz. Yazdıkça hem yazı diliniz gelişecek, hem de kendinizi yazmak için daha çok okurken bulacaksınız.

Fırsatları Kaçırmayın

Şans, hayatı boyunca  insanın kapısını bir kez çalarmış. Kapınız yarın çalınsa bunun için hazır mısınız ? Hayatın ne zaman bir fırsat sunacağını bilemeyiz. Bu nedenle işimiz ve mesleğimizle ilgili kendi markamızı yaratmadığımız her geçen gün kayıp. Ve kapınıza bir fırsat gelmeden  buna hazır olun! Blog yazmak zamanla inanılmaz eğlenceli bir hal alacak.

İletişim Kurmanın Temeli

İletişim kurmanın temeli konuşmak ve yazmaktan geçer. Yüz yüze konuşamadığınız insanlara ise yazarak ulaşabilirsiniz. Kendinizi ve işinizi anlatın, kaliteli içerikler üretin, insanlara faydalı şeyler anlatın ve onların problemlerini nasıl çözeceklerini söyleyin.
Kendi kitleniz oluşacak ve bu kitle sizi alanında uzman kabul ettiği andan itibaren daha saygınlık ve müşteri olarak size geri dönecektir. Aslında doğru yaptığınız en temel şey iletişim kurmak. Blog yazmak iletişim kurmanın en kolay ve hızlı yolu.

Şimdi zaman geçmeden blog yazmak için bir köşe bulun 🙂
İlham

5 Başlıkta Kimler Neden Blog Yazmalı” üzerine 3 görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön