Home   >  

Linkedin Premium Üyelik


Linkedin premium, linkedin sosyal ağının bir ürünüdür. İş ve profesyonel hizmetler odaklı sosyal medya ağı Amerika’da 2003’de kuruldu. Bu girişimin temel amacı iş odaklı insanların özgeçmişlerini açıkça yayınlamak ve birbirleri ile bağlantı kurmaktı. 2016 yılında Linkedin Microsoft tarafından satın alındıktan sonra üye sayısı hızla artmış, linkedin premium gibi bir çok özellik eklenmiştir. Şuan dünyada 600 milyona yakın kullanıcısı bulunmaktadır. 2020 itibarı ile Türkiye’de 8,2 milyon kişi linkedin’de kullanıcı oluşturmuştur. “Linkedin nedir” sorusunun cevabı kısaca, insanların birbirleri ile iş amacıyla iletişime geçtiği, sektörleri ve iş akışlarıyla ilgili görüş ve öneri bildirdiği bir sosyal medya ağıdır olarak nitelendirilebilir.

Linkedin nasıl kullanılır?

Linkedin nasıl kullanılır” sorusu özellikle son yıllarda bu iş ağının ülkemizde popülerleşmesinden sonra birçok kullanıcı tarafından sorulmaya başlanmıştır. Temel amaç şirketlerle ve iş insanları ile bağlantı kurulmasıdır. Her sektörde çeşitli kanaat önderleri, ünlü iş insanları, tanınmış kişiler içerik üretmektedir. Amaçları kendi fikirleri, görüşleri ve tecrübelerini diğer kullanıcılar ile paylaşmaktır. Diğer yandan oluşturacağınız sayfa aynı zamanda özgeçmiştir. Linkedin profil sayfasına geçmişten günümüze işinizle ilgili başarılarınızı, projelerinizi ve yeteneklerinizi eklersiniz böylece profiliniz oluşur. Aynı zamanda eğitim bilgileri, çalıştığınız şirket gibi özellikler de profilinize eklenmesi gereken diğer önemli unsurlardandır. Son olarak yukarıda anlatılan adımları tamamladıktan sonra, sizin de anlamlı bulduğunuz içerikleri sayfanızda paylaşmanız beklenir. Tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi burada da tüm multimedya ögelerini içeren paylaşımlar yapabilirsiniz. İçeriği belirlemek tamamen size kalmış.

linkedin nedir? linkedin nasıl kullanılır?
Linkedin profil sayfası aynı zamanda özgeçmiş niteliği taşıdığı için özenle hazırlanmalıdır.

Linkedin ne işe yarar?

Linkedin kullanımı aslında karmaşık gibi görünse de oldukça basittir. Öncelikle amacımızı belirlemek gerekir. Kimisi iş bulmak için, kimisi sektöründe olan bitenleri öğrenmek için kullanır. Ayrıca Linkedin dünyaya açılan kapı olarak görülebilir, uluslararası ticaret seçeneğiyle şirketler anlamlı bağlantılar kurarak ticaret hacimlerini geliştirmektedir. Yine yazılımcılar da uzaktan çalışma gibi seçenekleri nedeniyle proje bazlı ya da tam zamanlı iş bulmak için burayı tercih eder. Şirketler için oluşturulan özel sayfalarda ise, şirketler kendileri ile ilgili pazarlama ve iletişim çalışmalarını yürütebilir. Yine şirket sayfası üzerinden oluşturulan Linkedin iş ilanı seçeneği sayesinde insan kaynakları çözümleri çift yönlü olarak sunulur.

Linkedin premium üyelik nedir?

Linkedin diğer sosyal medya platformlarından bazı özellikleri ile ayrılmaktadır. Bunlardan biri de kullanıcıları Premium üyelik seçeneği sunmasıdır. Linkedin Premium üyelik için farklı seçenekler bulunur. Bunlardan ilki iş arayanlar için kariyer odaklı olanıdır. İş başvurularında şirketle ilgili içgörüler sunar ve diğer adaylar ile ilgili istatistiksel bilgiler verir ve kendinizi kıyaslamanıza olanak sağlar. İkinci ve üçüncü tip Premium üyelik ise kariyer avcıları ve işletme sahibi olanlar için çeşitli kolaylıklar sağlayan Linkedin premium üyelik çeşitleridir.

linkedin premium üyelik hakkında bilgiler
Linkedin premium üyelik, kullanıcılara çeşitli ayrıcalıklar sunar

Linkedin premium üyelik iptali nasıl yapılır?

Linkedin Premium üyelik iptal etme için öncelikle Premium üyeliğe sahip olmanız gerekir. Eğer ücretsiz 1 aylık deneme üyeliği almışsanız deneme süresi bitmeden en az 1 gün önce Linkedin Premium üyeliğinizi iptal etmeniz gerekir. İptal ettiğiniz anda inMail, Premium içgörüler, profilinizi kimler görüntüledi gibi özellikleri kaybedersiniz.

İptali gerçekleştirmek için Linkedin ana sayfa üzerindeyken ben simgesine tıkladıktan sonra açılır listeden Premium abonelik ayarlarını seçin. Sağ tarafta görebileceğiniz Premium hesabı yönetin kısmından aboneliği iptal et seçeneğine tıklayarak üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Mobil kullanıcılar için de karmaşaya yer vermemek için masaüstünden giriş yapmaları tavsiye edilir. Çünkü uygulamalar sürekli güncellendiği için seçeneklerin yerleri değişmektedir.

Leave A Comment

Adres

Küçükyalı Maltepe İSTANBUL

Telefon

Mail

me@umitakgun.com

Top