Home   >  

Facebook Secret Crush ile İzdivaç


Toplum olarak o kadar yalnızız  o kadar yalnızız ki. Kocaman bir aşk tanrısına ihtiyacımız olmalı. Aslında değişik aşk tanrılarımız var , Tinder, Azar , İnner circle gibi farklı platformlar birbirleri ile ortak özellikleri olan insanları buluşturmayı hedefliyor. Şimdi sahne sırası Facebook Secret Crush’ ta.

Öyle ya da böyle,  sosyal medya ve dijitalin bir amacı da insanları buluşturmak ise neden bunu Facebook yapmasın.  Facebook tam olarak böyle düşünmüş ve  Facebook Secret Crush adında bir dating (çöpçatan) hizmeti ortaya çıkarmış.

Nasıl Çalışacak ?

Sistem çok basit işliyor, arkadaş listenizde 9 kişilik bir Secret Crush listesi oluşturuyorsunuz bu listeyi sadece siz görebiliyorsunuz. 9 kişiden herhangi biri de sizi kendi listesine eklemiş ise bingooo!! İki kişiye de bildirim gidiyor ve konuşmaya başlıyorsunuz. Hepsi bu kadar. Peki bunu zaten yapan uygulamalar vardı.

https://www.youtube.com/watch?v=vVvTb82VFvU

Facebook Secret Crush neden ortaya çıktı?

Facebook Secret Crush’ın  ilk çıkış sebebi insanların Facebook içerisinde daha fazla zaman harcaması. Facebook artık sadece bir takım bilgi akışlarının olduğu yer olmaktan çıkıp bir internet habitatı olmak istiyor ve bunun için elinden geleni yapıyor. İkinci sebep, yukarı da belirttiğimiz gibi gelişmiş ülkelerde insanların özellikle gençlerin yalnızlık sorunu çektiği gerçeği. İnsanlar online tanışma ve dating uygulamaları için şaşılacak derecede zaman ve para harcıyor. Gelecek dijital iletişim’de diyen Mark Zuckerberg bu alanda daha fazla çalışmalarını duyurmak istediklerini belirtiyor.

Tinder’in 2012’den (çıkış yılı ) 2013’e kadar bir yılda 100 Milyon eşleşme gerçekleştirdiğini düşünürsek günümüzde bu rakam neredeyse birkaç haftada gerçekleşiyor. ( Webrazzi)
Tinder’ın  2018 yılının sonuna gelinirken açıkladığı rakamlara göre ücretli üye sayısı  4,1 Milyon kişi !

Pastadan daha fazla pay almak isteyen Facebook Secret Crush hizmetini çok yakında Türkiye’de de uygulamaya sunacak.

Leave A Comment

Adres

Küçükyalı Maltepe İSTANBUL

Telefon

Mail

me@umitakgun.com

Top