Home   >  

5 Başlıkta Kimler Neden Blog Yazmalı


Önce soralım, neden bloğunuz yok ? Ya da neden olmalı ? Blog yazmak Türkiye’de belli bir kesim dışında hiç önemsenmedi. Hatta aksine hafife alındı, çünkü blog denilince blogspot.com dan öte gidemedi akıllarda kalanlar.  Blog kelimesinin karşılığı dilimizde makale’ye denk gelir. Makaleyi ise işinin uzmanları yazar.

Kendi Kitlenizi Oluşturun

Hangi uzmanlar makale yazar önemi var mı ? Ne iş yaparsanız yapın her halükarda müşteriye ihtiyaç duyarsın. Doktor musun ? Hastalara ihtiyacın var, iyi bir şef olabilirsin yemeklerini birilerine servis etmelisin. Akademisyen bile olsanız, sizi takip eden öğrencilere ihtiyaç duyarsınız. Müşteri edinmenin öncelikli yolu ise size ait bir kitleniz olmasıdır. Ve günümüzde internet bunun en iyi yolu.

Kendinizi Öne Çıkarın

Bir şekilde sizin mesleğinizden diğer insanların önüne çıkmanız gerekiyor. Kendinizi bu kadar kalabalık bir ortamda nasıl öne çıkarabilirsiniz ki ? Tek tek otobüs duraklarına sticker yapıştırmak aklınıza geldi, fakat bu işe yaramayacaktır. Sizi tanımayan yüzlerce insana broşür ya da kartvizit veremezsiniz, verseniz de bir işe yaramayacaktır. Hani internet demiştik yukarıda, mesela bir blog açsanız ve mesleğiniz ya da hayat perspektifiniz ile ilgili yazsanız nasıl olur ?

Dönüşümü Hissedin

İlk zamanlar biraz zor olabilir. Çünkü blog yazmak kolay gibi görünen zor bir iştir. Okunabilen yazılar yazmak ise en zoru. Özellikle marka, dijital iletişim, reklam gibi yaratıcı işler yapıyorsanız bu tavsiyeler bir elzeme dönüşmeli sizin için. Fakat zamanla dönüşümü hissedeceksiniz. Yazdıkça hem yazı diliniz gelişecek, hem de kendinizi yazmak için daha çok okurken bulacaksınız.

Fırsatları Kaçırmayın

Şans, hayatı boyunca  insanın kapısını bir kez çalarmış. Kapınız yarın çalınsa bunun için hazır mısınız ? Hayatın ne zaman bir fırsat sunacağını bilemeyiz. Bu nedenle işimiz ve mesleğimizle ilgili kendi markamızı yaratmadığımız her geçen gün kayıp. Ve kapınıza bir fırsat gelmeden  buna hazır olun! Blog yazmak zamanla inanılmaz eğlenceli bir hal alacak.

İletişim Kurmanın Temeli

İletişim kurmanın temeli konuşmak ve yazmaktan geçer. Yüz yüze konuşamadığınız insanlara ise yazarak ulaşabilirsiniz. Kendinizi ve işinizi anlatın, kaliteli içerikler üretin, insanlara faydalı şeyler anlatın ve onların problemlerini nasıl çözeceklerini söyleyin.
Kendi kitleniz oluşacak ve bu kitle sizi alanında uzman kabul ettiği andan itibaren daha saygınlık ve müşteri olarak size geri dönecektir. Aslında doğru yaptığınız en temel şey iletişim kurmak. Blog yazmak iletişim kurmanın en kolay ve hızlı yolu.

Şimdi zaman geçmeden blog yazmak için bir köşe bulun 🙂
İlham

Comments (3)


Sevgili WhatApp Korkmalı Mıyız ? - Ümit Akgün

Mayıs 2019 2

[…] konusunun özellikle dijital iletişim ve dijital medya alanlarında öneminin artması şaşırtıcı değil. Acaba güvenlik açığı problemlerinin […]


Facebook Secret Crush ile İzdivaç Yapmaya Hazırlanıyor - Ümit Akgün

Mayıs 2019 2

[…] Facebook artık sadece bir takım bilgi akışlarının olduğu yer olmaktan çıkıp bir internet habitatı olmak istiyor ve bunun için elinden geleni yapıyor. İkinci sebep, yukarı da belirttiğimiz gibi […]


Hayır, 2020 sesli aramanın yılı olmayacak, hatta 2022 de! - Ümit Akgün

Mayıs 2019 2

[…] zamanlarda içerik pazarlaması, dijital pazarlama etkinliklerine katılanlar sürekli bu efsaneyi duyuyor. Sunumların son 2 […]

Leave A Comment

Adres

Küçükyalı Maltepe İSTANBUL

Telefon

Mail

me@umitakgun.com

Top