Home   >  

Linkedin premium üyelik nasıl iptal edilir, ne işe yarar ?


Uyarı: Bu eğitimde “potansiyelini keşfet”, “zincirlerini kır marka ol” gibi abuk subuk gaz cümleleri bulunmamaktadır. 

Facebook’a üye olduğumda sene 2007 filandı. Neyin ne olduğunu çözmeye çalışırken aradan 1 sene geçti ve facebook grupları duyurduğunda güzel bir şey oldu. Amerikalı bir grup nerd internet teknolojileri grubu oluşturmuş. Ben o zamanlar frontpage ve dreamweaverda web sitesi yapmaya çalışıyordum. Bırakın türkçe kaynağı internette bununla alakalı kaynak yoktu. İstek gönderdim, beni de aralarına aldılar. Neredeyse 2 sene boyunca çok güzel bilgi alışverişi yaptık. O dönemler redditten çok haberdar olmasam da kafamda hep şu soru canlanırdı: Acaba mesleklerin kendi meslektaşlarına özel bilgi alışverişi yapacağı site olamaz mı?

Hmm, onu yaptılar Ümitcim ya

Ben düşünene kadar zaten yapmışlar onu, ben de Linkedin’e 2011 de üye oldum. Her bölümü dikkatlice doldurduktan sonra okulumdan birilerini eklemek istediğimde sadece 7 kişi bulabildim. Yedi kişinin de dördü zaten change öğrencisiydi 😀 Linkedin’in ne kadar faydalı bir yer olduğu Türkiye’de geç anlaşıldı, o da yanlış anlaşıldı. Linkedin’i gerçekten nasıl etkili kullanırız gibi soruları sonraya bırakıyorum. (Özel diamond elite plus linkedin eğitimi yapacağım orada anlatırım adam başı 1.000TL )
Biz aşağıdaki meselelere odaklanalım:

Linkedin Premium Üyelik Nedir?

Linkedin premium üyelik basitçe; normal kullanıcılara sunulan özelliklere ek özelliklerin verildiği abonelik tabanlı sistem. Peki nedir o linkedin’in normal kullanıcılardan farklı olarak sunduğu özellikler?

  • Kendi profilimiz ile ilgili detaylar: Profilimini kimler görüntülemiş? Profil ile ilgili haftalık aylık istatistikler. 
  • Şirket hesapları ile ilgili detaylar: Linkedin şirket sayfasına girdiğinizde o şirketin yayınladığı bilgileri görürsünüz. Ancak linkedin premium üyeler o şirket ile ilgili içgörü ( insight) denilen şirket ile ilgili istatistikler görür. (görsel1-2)
  • Kariyer ile ilgili detaylar: Linkedin üzerinden iş başvurusu yapacağınız zaman o iş ilanına kimler başvurmuş? Profilinizin diğerlerine oranla şansı nedir? gibi sonuçlar ve değerlendirmeler içeren istatistikler. (görsel3-4)
  • Son olarak inMail denilen bağlantılarınızda olmayan kişilere mesaj atmanızı sağlayan bir kredi sistemi var. Her ay 5 inMail krediniz hesabınıza yüklenir.
görsel1
görsel 2

2020 yılı için linkedin premium üyelik abonelik ücreti aylık planda 119 TL yıllık planda ise 99 TL civarında ücrete denk geliyor. Kritik soruyu soralım:

İş arayanlar için gerekli mi ? Cevap veriyorum: Bence gerek yok, zaten bir yandan iş arıyorsunuz maddi manevi olarak zor bir dönemden geçiyorsunuz. Standart üyelik ile linkedin premium üyelik arasında ciddi bir fark oluşturacak hizmet yok. 

Fakat;

Eğer profesyonel olarak yurt dışı ile ticaret yapıyorsanız, remote iş modeline uygun bir mesleğiniz var ise, network olayı kariyerinizde önemli bir yere sahipse aktif çalışanlar için bence gerekli. Nedeni ise, yeni fırsatlar için gerekli şartları sağlayabileceğiniz bilgileri linkedin premium üyelik sayesinde edinebilirsiniz. 

görsel 3
görsel 4

Yahu Ümit sana uyduk Linkedin Premium Üyelik ücretsiz bir ay deneyelim dedik, başımıza bela ettin nereden iptal edeceğiz bunu? 

Linkedin premium üyelik iptali

Aslında üyeliğe başlamadan önce hangi tarihten önce üyeliği sonlandırmazsanız üyeliğin devam edeceği size hatırlatılır. Ancak buna dikkat etmediğinizi veya unuttuğunuzu varsayalım. Öncelikle profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımdan Ben – Ayarlar ve Gizlilik kısmına gelinir. Hemen Gizlilik yanında görünen “ Hesap “ sekmesine tıkladığınızda sekme altında  (görsel5)

  • Oturum açma ve güvenlik
  • Site tercihleri
  • Abonelikler ve ödemeler
  • İş ortakları ve hizmetler
  • Hesap yönetimi

seçenekleri içerisinden abonelikler ve ödemeler kısmına tıkladığınızda sağ kısımda abonelikle ilgili tüm bilgileri görebilirsiniz. Premium abonelik kısmından aboneliğinizi bitirebilir, kayıtlı olan kredi kartı bilgilerinizi siteden kaldırabilirsiniz.

Aslında 4 farklı premium üyelik olmasına karşın en çok kullanılan fiyatını yukarıda da belirttiğim “career” isimli olanıdır. Premium Business, Sales Navigator Pro, Recruiter Lite seçeneklerinin ise farklılıklarını aşağıdaki tablodan görebilirsiniz. (gorsel6)

görsel 5
görsel 6

Leave A Comment

Adres

Küçükyalı Maltepe İSTANBUL

Telefon

Mail

me@umitakgun.com

Top