Home   >  

5 Adımda Linkedin Şirket Sayfası (Hesabı) Açmak


Linkedin Şirket Sayfası Neden Önemli?

Linkedin şirket hesabı (sayfası) açmak ile ilgili bilgileri derleyip sade bir bilgisel hazırladım. Linkedin şirket sayfası açmak neden önemli ? Diye soracak olursak; aslında şirketinizin tıpkı diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi temsil edildiği bir hesap.

İnstagram ya da facebook şirket hesabından ayrılan tarafı ise Linkedin’in
“ iş için özel oluşturmuş bir sosyal ağ “ olması. Çalışanlar ve şirketlerin bir araya geldiği, iş hayatı hakkında neredeyse her şeyin konuşulduğu ve tartışıldığı bir ortamda şirketinizin de yer alması elzem. Bir bakıma Linkedin için 700 milyon kişilik online bir iş fuarı diyebiliriz.
Linkedin ne işe yarar? Linkedin profil oluşturma gibi diğer konular için dijital iletişim blog yazılarımı okuyabilirsiniz.

1) Linkedin Şirket Sayfası Nedir ?

Linkedin profili açmak, şahıslara özel bir durumken; şirket hesabı oluşturmak adı üzerinde şirketler içindir. Tıpkı facebook business sayfaları ya da instagram içerik üretici gibi, bir şahıstan bağımsız şirket ve organizasyonlar için oluşturulmuş hesaplardır. Burada oluşturacağımız Linkedin Şirket Hesabı ile;

  1. Şirket adına paylaşımlar yapabilir, ürün ve hizmetleri anlatabiliriz
  2. Çalışanlar linkedin şirket sayfasına kendini ekleyebilir ve etkileşime geçebilir
  3. Şirket hakkında ya da ürünler  için linkedin reklamı oluşturabiliriz
  4. İnsanların şirketi takip etmesini sağlayabiliriz
  5. En önemlisi sektör ve iş dünyası hakkında analiz, istatistik gibi önemli verilere ulaşabiliriz.

Normal şahıs profili olarak şirket hesabı açmak kesinlikle tavsiye edilen bir durum olmadığı gibi ilerleyen zamanlarda Linkedin tarafından kapatılması muhtemel bir hesaptır.

Linkedin şirket sayfası oluşturma adımı 1
Görsel 1

2) Şirket Sayfası Nasıl Açılır?

www.linkedin.com’a girdikten sonra ( üye değilseniz mutlaka üye olun 🙂 ) görselde görülen iş sekmesini tıklayınca sağ kısımda yeni bir alan açılıyor. Bu alanın en altında görüleceği üzere “ Şirket Sayfası Oluştur “ seçeneğine tıkladığımızda karşımızda 2.görsel de gördüğümüz alan çıkıyor, gelin birlikte doğru bir şekilde Linkedin Şirket Sayfası oluşturalım.

Bu alanda ise Linkedin bize şirketimizin organizasyonel yapısını ve büyüklüğünü soruyor doğru seçenekleri seçtikten sonra ise 3. Adıma geliyoruz. 

www.linkedin.com
Görsel 2
Linkedin şirket sayfası oluşturma adımı 3
Görsel 3

3) Bilgileri Dolduralım

Bu bölümde ( görsel 3 ) görüleceği üzere bizden bazı bilgiler isteniyor. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğimizden emin olalım. Aşağıdaki bilgiler olmazsa olmaz bilgilerdir.

şirket logosu,
şirket tanımı,
şirket web sitesi,
şirket büyüklüğü,
şirketin adresi.

Logo mutlaka kare olmalı , adres ise cadde sokak kapı numarasına kadar doğru girilmelidir. Çünkü linkedin şirket sayfası kurulumu bittiği zaman sayfada adresimiz harita üzerinde gösterilecek.

linkedin sayfa görünümü
Görsel 4

4) Sayfayı Yönetmek

Bütün bilgileri girdikten sonra Linkedin Şirket Sayfası artık hazır, şimdi şirket sayfasını yönetmek için son birkaç adım kaldı.  Öncelikle düzenle düğmesinden ( görsel 4 ) linkedin şirket sayfası seçeneklerine ulaşıyoruz.

  1. Solda gördüğümüz “genel bakış” kısmına tıklayarak şirket hikayesini veya tanıtım yazılarını ekleyebilir, şirketin hangi alanlarda uzmanlık sahibi olduğunu ekleyebilirsiniz.
  2. Konum kısmından adresi doğru bir şekilde ekleyebilir ziyaretçilerin haritada sizi bulmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Hashtagler kısmından ise sektörünüz ya da işinizle ilgili eklemeleri yapmayı unutmayın.
  4. Dilleri yönetin kısmından ise sayfaya farklı dillerde giriş yaparak,  görüntüleyen ziyaretçinin kendi ana diline otomatik gösterilmesini sağlayabiliriz.
  5. Eğer mevcutta bir Linkedin grubu var ise bunu sayfa ile ilişkilendirebiliriz.
Linkedin şirket sayfası oluşturma adımı 5
Görsel 5

5) Son bir adım kaldı

linkedin yöneticileri belirleme adımları
Görsel 6

Son olarak şirket sayfasına çeşitli kademelerde yöneticiler ve moderatörler atayabilirsiniz. Bunun için görsel 4’de sağ üstte işaret edilen kısımdan yönetici araçlarına ( görsel 6 ) ulaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz sayfa görevlisi LinkedIn üzerinde bağlantınız olmalıdır.

Şirket sayfası açmak aslında bu kadar kolay, elbette açmak yetmiyor gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra da insanların sizi takip etmesini sağlamak gerekir. Hedef kitle için doğru içerik oluşturma ve paylaşımlarınızdan hedef kitle ile ilgili istatistikleri anlama, yorumlama da önemli. Diğer blog yazılarımdan Linkedin Şirket Sayfası Yönetme konusuna göz atabilirsiniz.

Bilgi paylaştıkça güzel paylaşmayı unutmayın 🙂

Comments (3)


Linkedin Şirket Sayfası Yönetimi - Ümit Akgün

Ocak 2020 4

[…] Linkedin Şirket Sayfası nasıl açılır? sorusunun cevabını geçen hafta anlatmıştım. Bu kez Linkedin Şirket Sayfası Yönetimi hakkında kısa kısa notlar paylaşacağım. Bu notlar sayesinde şirket sayfasını verimli bir şekilde kullanabilir, sayfanızı etkin kullanarak markanızı, faaliyetlerinizi takipçilerinize anlatabilir ve onlarla etkileşime geçebilirsiniz . […]


B2b Şirketler Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı?

Ocak 2020 4

[…] Hala şirketinizin Linkedin sayfası yok ise esefle kınıyorum. Hemen şuradan bakarak bir tane Linkedin şirket sayfası (hesabı) oluşturabilirsiniz. E tabi youtube videoları var; şirketimiz hakkında anlatacaklarımız sadece […]


Leave A Comment

Adres

Küçükyalı Maltepe İSTANBUL

Telefon

Mail

me@umitakgun.com

Top